Najpopularniejsze programy

 1. SopCast 4,2,0 PLPL
  SopCast to darmowy program, w którym możesz obejrzeć bezpłatnie...
  [13624]
 2. K-Lite Codec Full Pack 13.6.0
  K-Lite Codec Full Pack to prawdopodobnie najlepszy pakiet niezbedny...
  [10205]
 3. Microsoft PowerPoint 2016 PL PLPL
  Office PowerPoint 2007 jest składnikiem pakietu Microsoft Office...
  [7041]
 4. TvAnts 1.0.0.59
  TvAnts to bardzo dobra aplikacja do oglądania telewizji przez...
  [6281]

IrfanView 4.33

IrfanView 4.30 - powszechnie rozpoznawana, szybka oraz niezawodna przeglądarka plików graficznych i konwerter grafiki. Aplikacja obsługuje prawie wszystkie formaty graficzne, a także dzięki specjalnym wtyczkom (tzw. plugins) dźwiękowe i wideo (mp3, avi, swf, itp.). Zawiera też elementarne narzędzia edycyjne, które moga być wykorzystane do prostych retuszów zdjęć. Program obsługuje interfejs TWAIN pozwalający wczytywać obrazy z cyfrowych aparatów fotograficznych, skanerów czy kamer. Wbudowana została też bardzo szybka przeglądarka miniatur, która zostaje doceniona wtedy, gdy mamy wiele obrazów w folderze. IrfanView pozwala również konwertować pliki na inne formaty. Program jest oceniany przez prasę informatyczną oraz grafików, jako jeden z najlepszych programów w swojej kategorii (warto wspomnieć, że jako pierwsza Windowsowa przeglądarka potrafiła odczytywać animowane gify). Aplikacja jest na licencji freeware, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych.

Dodane 07.10.2012 | Pobrań: 513 Pobierz

FastStone Image Viewer 4.5 PL

FastStone Image Viewer to prawdopodobnie najlepsza przeglądarka zdjęć w internecie. FastStone to bezpłatna przeglądarka o ogromnych możliwościach i atrakcyjnym interfejsie. FastStone Image Viewer obsługuje właściwie wszystkie najpopularniejsze formaty graficzne (w tym także bezstratne formaty RAW wykorzystywane w aparatach cyfrowych). Umożliwia wykonywanie bardzo wielu operacji na plikach. Oprócz podstawowych, takich jak zmiana rozmiaru, obrót, korekcja barw, do dyspozycji użytkownika są także wyostrzanie, rozmywanie, redukcja tzw. efektu czerwonych oczu, czy konwersja formatu. Ciekawą opcją jest lupa dzięki której można zobaczyć powiększony fragment zdjęcia. Osobom, które posiadają dużą liczbę zdjęć przyda się też zapewne możliwość seryjnej konwersji formatu, rozmiaru itp., a także rozbudowane opcje prezentacji zdjęć (slideshow).

Dodane 13.05.2011 | Pobrań: 370 Pobierz

Picasa 3.9.137 PL

Picasa to doskonały i darmowy program do katalogowania i przeglądania zdjęć, firmy Google. Dzięki aplikacji Picasa można w bardzo łatwy sposób katalogować i edytować zdjęcia oraz przekazywać je z komputera do internetu. Picasa w sposób automatyczny wyszukuje zbiory znajdujące się na dysku i pozwala na ich skatalogowanie, opisanie, nagranie w postaci prezentacji na CD, zarchiwizowanie, wydrukowanie itd. Najlepsze zdjęcia możemy wyróżnić symbolem gwiazdki. Program umożliwia podstawową obróbkę każdego zdjęcia (m.in. korekcję tzw. efektu czerwonych oczu, kilkanaście filtrów) i wyświetla zakodowane w formacie EXIF informacje o zdjęciu. W programie nacisk położono na udostępnianie zbiorów innym użytkownikom - zdjęcia można bezpośrednio z programu wysłać e-mailem lub umieścić na blogu Blogger. Program domyślenie kataloguje obrazy w formatach JPG, TIF, PSD, BMP i RAW (opcjonalnie także GIF i PNG) oraz filmy w formatach MPG, AVI, ASF, WMV i MOV.

Dodane 26.07.2014 | Pobrań: 592 Pobierz

CorelDRAW Graphics Suite X5 PL

Specjalna edycja rewelacyjnego pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite X5. Pakiet ten zawiera praktycznie wszystko co jest potrzebne do zawodowego projektowania i edycji grafiki, składu niewielkich dokumentów, a także tworzenia animacji. Trzon pakietu stanowią CorelDRAW X5 (do edycji grafiki wektorowej) oraz Photo-Paint X5 (do edycji grafiki rastrowej). Trzynasta odsłona pakietu wprowadza bardzo dużo zmian - wśród nich znajdują się zarówno usprawnienia samych aplikacji pakietu np. system kontekstowych podpowiedzi i nowe narzędzia do rysowania (Star, Complex Star, Smart Fill) w CorelDRAW ale także całkiem nowe narzędzia np. Corel PowerTRACE - do konwersji obrazów bitmapowych na wektorowe.

Dodane 16.03.2010 | Pobrań: 1591 Pobierz

Adobe Photoshop CC 2015.5.1 PL

Adobe Photoshop CS6 to najnowsza i najlepsza wersja profesjonalnego programu przeznaczonego do edycji grafiki rastrowej. Photoshop to program, który posiada ogromną ilość opcji ułatwiającą pracę wśród, których znajdziemy m. in. przeglądarkę plików Adobe Bridge, narzędzie \\\\\\\\\\\\\\\"Punkt zbiegu\\\\\\\\\\\\\\\" pozwalające utworzyć własną siatkę perspektywy, technologię \\\\\\\\\\\\\\\"Obiekty inteligentne\\\\\\\\\\\\\\\" (odwracalne skalowanie, obracanie i zniekształcanie warstw), funkcję \\\\\\\\\\\\\\\"Wypaczania obrazków\\\\\\\\\\\\\\\" w obszarze roboczym czy narzędzie przeznaczone do redukcji szumu poprawiające jakość zdjęć. Photoshop umożliwia pracę na wielu warstwach z wykorzystaniem inteligentnych linii pomocniczych. Najnowsza wersja Adobe Photoshop CS3 posiada możliwość importowania, obracania, teksturowania modeli 3d zapisanych np. w 3D Studio Max oraz nakładania filtrów na warstwy bez konieczności rastrowania. Ponadto CS3 posiada dwa nowe narzędzia, Quick Selection i Refine Edge, pozwalające szybko i z dużą precyzją tworzyć i korygować selekcję.

Dodane 09.08.2016 | Pobrań: 3737 Pobierz

Flash CS3 Professional PL

Flash CS3 Pro to wielkie narzędzie służące tworzeniu bardzo rozbudowanych, a także atrakcyjnych wizualnie i bogatych w multimedialne rozwiązania serwisów WWW. Umożliwia wygodną współpracę z bazami danych, jest niezastąpionym narzędziem integrującym animacje z serwisami WWW, a ponadto doskonale współpracuje z innymi narzędziami (Dreamweaver, Fireworks, Freehand, Sitespring i ColdFusion). W wersji CS3 wprowadzono szereg nowości, m. in. obsługę ActionScript 3.0, a także interfejs Adobe. Obecnie Flash CS3 Pro umożliwia import projektów wraz z ich elementami z Photoshopa i Illustratora oraz podgląd ich w Device Central.

Dodane 22.09.2009 | Pobrań: 206 Pobierz

A9CAD 2.2.1 PL

A9CAD to darmowy program typu CAD służący do wspomagania projektowania dwuwymiarowego 2D. Atutem programu, wśród darmowych rozwiązań, jest obsługa najpopularniejszych formatów DWG i DXF, zbliżony do AutoCAD interfejs programu oraz bardzo szybkie działanie. A9CAD oferuje typowe narzędzia do projektowania, zmianę atrybutów jednostek bezpośrednio z okna właściwości, zarządzanie stylami i ustawieniami rysowania, konfigurację środowiska pracy itp. Choć jego możliwości są dość ograniczone to stanowi interesującą alternatywę dla programów komercyjnych.

Dodane 22.09.2009 | Pobrań: 1224 Pobierz

JAlbum 12.2 PL

Darmowy program korzystający ze środowiska programistycznego Java 2 Runtime Enviroment, służący do sporządzania własnych galerii, które można następnie publikować na stronach www. Narzędzie działające również na innych platformach systemowych (Mac OS X, Linux, Solaris, AIX) automatyzuje proces tworzenia miniatur obrazów wg. jednego z wielu wbudowanych szablonów. Generator albumów obsługuje technikę “przeciągnij & upuść”, dodawanie komentarzy do każdego ze zdjęć, loga, znaków wodnych. Z poziomu aplikacji możliwe jest bezpośrednie publikowanie galerii (wbudowany jest klient FTP) oraz stworzenie tzw. pokazu slajdów. W najnowszej wersji interfejs został spolszczony, co dla wielu osób będzie bardzo dobrą wiadomością. Aby pobrać program należy się zarejestrować na stronie producenta.

Dodane 18.09.2014 | Pobrań: 184 Pobierz

Expression Blend 4.0

Expression Blend to program do tworzenia i edycji zaawansowanej zawartości graficznej wykorzystywanych na stronach internetowych - trójwymiarowych animacji, obrazów oraz tekstu.

Dodane 13.05.2011 | Pobrań: 161 Pobierz

CrazyTalk 6.21

CrazyTalk 6.2 to bardzo ciekawa aplikacja przeznaczona do ożywienia statycznych zdjęć i obrazów na wzór postaci kukiełkowych. Program z powodzeniem można wykorzystać do tworzenia własnych produkcji filmowych, wirtualnych avatarów, materiałów do wykorzystania na stronach WWW, blogach, podcastach itp. Animowane zdjęcia można dodatkowo uatrakcyjniać za pomocą funkcji dodania do nich dźwięku, elementów tekstowych, graficznych, zmianie koloru oczu czy włosów postaci znajdującej się na fotografii. CrazyTalk oferuje wiele zaawansowanych opcji dotyczących ustawień takich elementów jak oczy, zęby, usta, mimika twarzy, funkcje tworzenia mask w celu ustawienia dowolnego tła i znacznie więcej. Dodatkowo przy doborze odpowiedniego profilu CrazyTalk pozwala na uzyskanie realistycznego efektu animacji dla ludzi, zwierząt, maszyn itp. Mimikę twarzy obiektu można również kontrolować w czasie rzeczywistym za pomocą tabletu.

Dodane 13.05.2011 | Pobrań: 274 Pobierz

XnView 2.36 PL

XnView to bardzo dobra i darmowa przeglądarka graficzna uznawana za głównego konkurenta ACDSee i IfranView. Aplikacja ta posiada konfigurowalny menedżer plików oraz umożliwia w prosty sposób wyświetlanie plików zapisanych w aż 400 formatach graficznych, a potrafi także skanowanie, konwersję do 50 najpopularniejszych formatów (także seryjną), zmianę rozmiaru, proste operacje graficzne (wycinanie, jasność, kontrast, konwersja kolorów itp.), a także obróbkę grafik za pomocą wbudowanych filtrów. Z wybranych plików można stworzyć też np. pokaz slajdów.

Dodane 02.05.2016 | Pobrań: 309 Pobierz

ACDSee 20.0.561

ACDSee Photo Manager to najpopularniejsza od lat przeglądarka plików graficznych, program ten jest wyposażony w funkcje katalogowania i dość zaawansowanej edycji zdjęć. ACDSee obsługuje obecnie ponad 100 formatów graficznych oraz najważniejszych multimedialnych (MPEG, MP3). Ze względu jednak na pewne ograniczenia funkcjonalne trudno już w tym momencie uznać ACDSee za wyspecjalizowany program do katalogowania fotografii. Najnowsza wersja została wyposażona w wiele ułatwień związanych z organizowaniem zbiorów, takich jak definiowanie kategorii, słów kluczowych, możliwość tworzenia kopii bezpieczeństwa. Dodano efekty w postaci ramek oraz nowe efekty krawędzi. Wśród nowości wymienić warto również za awansowany pokaz slajdów, łącznie z muzyką, przesuwaniem kamery i zbliżeniami/oddaleniami oraz efektami kolorystycznymi. Niestety ACDSee nie jest aplikacją darmową, koszt zakupu tej aplikacji to 50$.

Dodane 16.09.2016 | Pobrań: 323 Pobierz

PhotoFiltre 7.1.2 PL

PhotoFiltre to bezpłatna aplikacja służaca przede wszystkim do obróbki zdjęć i grafiki. Oprócz podstawowych operacji na obrazach takich jak zmiana rozmiaru, przycinanie, odbicia lustrzane itp. program oferuje bardzo dużą ilość ciekawych filtrów, które przydadzą się przede wszystkim przy obróbce zdjęć. Dużą zaletą jest obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów graficznych, w tym EPS, TIFF, PSD (format Adobe Photoshop) i PSP (format Paint Shop Pro). Możliwości programu mogą zostać zwiększone dzięki dodatkowym wtyczkom. PhotoFiltre oferuje też wykonywanie powtarzających się operacji w trybie wsadowym, co pozwala obrobić w krótkim czasie dużą ilość grafik. Główną wadą programu jest natomiast brak obsługi warstw.

Dodane 13.07.2013 | Pobrań: 542 Pobierz

GIMP 2.8.10 PL

GIMP to najlepszy darmowy program do przetwarzania grafiki cyfrowej. Można dzięki tej doskonałej aplikacji tworzyć grafikę, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy, oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych. GIMP to rewelacyjna aplikacja będąca alternatywą dla \\\"wielkich\\\" i drogich programów - Adobe Photoshopa i Corel Photopainta. Niewątpliwie największym atutem GIMPa jest jego dostępność za darmo co w porównaniu z wymienionymi konkurentami kosztującymi niemało, stawia go w bardzo dobrej pozycji wyjściowej. Na kosztach atuty GIMPa się jednak nie kończą, a program skutecznie zadaje kłam opiniom, że darmowe musi być gorszej jakości. Aplikacja może także działać automatycznie przy użyciu makr za pomocą wbudowanego języka Scheme, jak też Perla, Pythona, Tcl czy Ruby. GIMP może być także użyty do tworzenia grafiki \\\"na żądanie\\\" przy zastosowaniu skryptów CGI.

Dodane 01.12.2013 | Pobrań: 1311 Pobierz

Inkscape 0.48 PL

Inkscape to darmowy program do grafiki wektorowej stworzony przez najlepszych programistów znanych z projektu Sodipodi. Inkscape takze bazuje na stworzonym przez W3C formacie SVG opisującym statyczną i animowaną grafikę dwuwymiarową. W stosunku do swojego \"kuzyna\" Inkscape jest jednak bardziej dopracowany i posiada dużo wygodniejszy interfejs. Tak jak każdy pełnowartościowy program tego typu oferuje możliwość pracy z krzywymi, obiektami, tekstem itp., przy wykorzystaniu grafiki rastrowej, gradientów, grupowania obiektów i obsługi kanału alfa dla uzyskania przeźroczystości. Podobnie jak w Sodipodi głównym mankamentem programu brak obsługi popularnego formatu CDR, choć lista obsługiwanych formatów graficznych jest większa.

Dodane 13.05.2011 | Pobrań: 293 Pobierz

Blender 2.72a PL

Blender to darmowa aplikacja, która służy tworzeniu grafiki trójwymiarowej, zarówno statycznej, jak i animacji. Jest narzędziem niezwykłym, z jednej strony minimalne rozmiary i dostępność za darmo, a z drugiej autentyczna konkurencyjność do takich pakietów jak 3DS MAX. Dzięki tej aplikacji, zabawa w 3D dostępna jest również dla osób dysponujących słabszym sprzętem. Blender oferuje naprawdę potężne możliwości, które nie sposób tutaj opisać (na łamach w vortalu znajduje się artykuł poświęcony tej aplikacji). Pierwszy kontakt z programem może wywołać jednak lekki szok gdyż interfejs użytkownika jest wysoce nie standardowy. Warto jednak nie załamywać rąk, praca równolegle z myszą i klawiaturą (nie jest to konieczne) jest naprawdę efektywna po osiągnięciu wprawy.

Dodane 16.10.2014 | Pobrań: 263 Pobierz

FineReader 10.0.102.185 PL

FineReader to bardzo dobry program do rozpoznawania pisma (OCR/ICR). Przetwarza zeskanowane dokumenty, cyfrowe zdjęcia dokumentów i pliki PDF do postaci edytowalnej. Podstawowymi atutami programu są: bardzo wysoka skuteczność rozpoznawania dokumentów w polskiej wersji językowej, także gorszej jakości lub skanowanych w niskiej rozdzielczości (np. 200 dpi). Najnowsza wersja programu korzysta ze słownika programu MS Word w procesie rozpoznawania dodatkowo wspomaga rozpoznawanie specyficznych słów. Program pozwala na zachowanie układu rozpoznawanego dokumentu (łącznie z grafikami, szpaltami, tabelami itp...). Nowa wersja bardzo dobrze radzi sobie z przekształcaniem plików PDF. Najnowsza wersja obsługuje 179 języków (rozszerzono m. in. o cyrylicę).

Dodane 13.05.2011 | Pobrań: 284 Pobierz

FotoOffice 2007 PL

Najpopularniejsza polska przeglądarka graficzna. Dzięki niej skatalogujesz, obrobisz i zarchiwizujesz zdjęcia. Ciekawą funkcją FotoOffice jest funkcja Sejf, która umożliwia stworzenie wirtualnego napędu zaszyfrowanego trzema różnymi algorytmami, dzięki czemu możemy przechowywać zdjęcia będąc spokojni, że nikt poza nami ich nie obejrzy.

Dodane 28.09.2009 | Pobrań: 264 Pobierz

PhotoSynth 2.01 PL

Photosynth jest darmowa aplikacją, która pozwala na tworzenie trójwymiarowego obiektu bądź sceny na podstawie dostarczonych zdjęć, czyli obrazów dwuwymiarowych. Sama aplikacja jest jednak w zasadzie jedynie elementem całego systemu, w skład którego poza nią wchodzą witryna internetowa oraz serwery i komputery przetwarzające zdalnie informacje. System analizuje kolekcję zdjęć, znajduje części wspólne, a później generuje trójwymiarowy model. Wgrywając przykładowo szereg zdjęć jednego budynku wykonanych z różnych stron będzie można \"obejść\" go w trójwymiarowej przestrzeni. Podając programowi zdjęcia większego obszaru będzie można zobaczyć, gdzie jedno zdjęcie zostało zrobione w stosunku do innych. Należy pamiętać, że aby uzyskać jak najlepszą jakość należy wprowadzić możliwie wiele zdjęć (nawet 300). Do pracy wymagane jest połączenie z Internetem ponieważ zdjęcia przesyłane są na serwery Microsoftu i zdalnie obrabiane. Niezbędne jest również posiadanie/założenie konta LiveID.

Dodane 08.10.2009 | Pobrań: 231 Pobierz

Artweaver 3.1.3 PL

Artweaver to bardzo prosta i darmowa aplikacja służąca głównie do malowania od podstaw (podobnie jak Corel Painter), a nie edycji gotowych obrazów czy zdjęć. Artweaver udostępnia cyfrowe ale realistyczne odpowiedniki narzędzi wykorzystywanych przez plastyków - różnego rodzaju pędzle, pióro, węgiel, kreda, ołówek, kredka, flamaster, gumka itd. Oferuje przy tym przydatne przy tworzeniu grafiki warstwy i przeźroczystości. W programie dostępnych jest kilkadziesiąt, pomocnych w pracy filtrów, których listę można powiększać korzystając z zewnętrznych wtyczek. Obsługuje własny format graficzny (AWD), a także popularne BMP, GIF, JPEG, PCX, TGA, TIFF i PNG. Bardzo pomocną funkcją jest obsługa tabletów dzięki czemu można malować w programie tak jak np. na kartce papieru.

Dodane 25.12.2012 | Pobrań: 251 Pobierz