Ableton Live

26

Ableton Live to narzędzie muzyczne, które pozwala na tworzenie, produkowanie i wykonywanie utworów. Charakteryzuje się łatwym w obsłudze, choć bardzo rozbudowanym interfejsem użytkownika, co sprawia, że jest on adresowany do początkujących.

Narzędzie pracuje w czasie rzeczywistym i na bieżąco synchronizuje zmiany wprowadzone w poszczególnych plikach. Ableton Live pozwala zatem na edytowanie i modyfikowanie wybranych utworów w dowolnej chwili. Warto dodać, że do obsługi programu można wykorzystać klawiatury lub też kontroler. Aplikacja oddaje do dyspozycji szereg instrumentów muzycznych, dźwięków i inne narzędzia do tworzenia muzyki z każdego gatunku. Dostępne są także rozmaite efekty do przetwarzania i ulepszania dźwięków.

Ableton Live do pobrania za darmo

W ramach Ableton Live 9 użytkownicy otrzymują: Ableton Live, 9 instrumentów do wypróbowania, 41 efektów do przetwarzania audio i MIDI, a także Max for Live oferującego dostęp do wielu instrumentów, efektów i opcji personalizacji stworzonych przez społeczność Live. Posiadacze wcześniejszej edycji Ableton Live 8 mogą zainstalować wersję testową Ableton Live 9 bez obaw, że ich biblioteka utworów zostanie nadpisana lub zmodyfikowana.

Program do działania wymagania procesora Intel Mac z Mac OS X 10.7 lub lepszym bądź PC z Windows 7 lub Windows 8, wielordzeniowego procesora, 2 GB RAM, wyświetlacza z obrazem w rozdzielczości co najmniej 1024 na 768 pikseli, szerokopasmowego połączenia z Internetem do instalacji (a także każdego uruchomienia wersji testowej) i 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Wymagane jest również konto Ableton, które można bez problemu utworzyć po instalacji.

Pobierz Ableton Live