AbleWord

77

AbleWord to w pełni funkcjonalny i bezpłatny (również do zastosowań komercyjnych) edytor tekstu, umożliwiający zmianę dokumentów w formacie PDF. Wspiera on odczyt i zapis plików DOC, DOC, PDF, RTF, TXT oraz HTML.

Narzędzie stanowi doskonałą alternatywę dla systemowego notatnika czy wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office płatnego edytora tekstu Word. Twórca zadał o to, aby w programie pojawiły się wszystkie konieczne do wygodnego redagowania różnorakich plików tekstowych funkcje i narzędzia. Znajdziemy wśród nich wiele opcji przeznaczonych do formatowania tekstu i tabel, wzbogacania dokumentów o grafikę, stosowania nagłówków i stopek, a także sprawdzania pisowni oraz podglądu wydruku.

Inną, bardzo istotną funkcją AbleWord jest możliwość edycji dokumentów PDF. Aplikacja pozwala modyfikować ten typ plików identycznie jak ma to miejsce w przypadku standardowych dokumentów z tekstem. Do dyspozycji użytkownika oddano funkcje manipulowania tekstem, zmiany położenia pól tekstowych i elementów graficznych, usuwania wybranych elementów oraz dodawania nowych.

AbleWord do pobrania za darmo

Edytor AbleWord pomimo wielu swoich niewątpliwych zalet posiada również kilka wad (przynajmniej dla polskich użytkowników). Na chwilę obecną aplikacja dostępna jest jedynie w angielskiej wersji językowej. Brakuje także polskiego słownika do modułu sprawdzania pisowni. Poza tym program polecić można każdemu, kto szuka prostego narzędzia do redagowania tekstów wyposażonego we wszystkie najważniejsze funkcje

Pobierz AbleWord