AxCrypt

24

AxCrypt to niewielkie i zupełnie darmowe narzędzie służące do szyfrowania danych na komputerze.

Aplikacja w pełni integruje się z menu kontekstowym podczas szyfrowania, deszyfrowania pojedynczych plików przechowywanych na nośniku danych. Należy mieć na uwadze, że AxCrypt wykonuje operacje szyfrowania wyłącznie na samych plikach (nie obsługuje folderów). Oprócz tego obsługuje pliki większe niż 4GB oraz pozwala na wygodne modyfikowanie zaszyfrowanych dokumentów.

AxCrypt do pobrania za darmo

Program idealnie nadaje się do zabezpieczenia ważnych danych znajdujących się na komputerze. Szyfrowanie odbywa się poprzez zaawansowany 128-bitowy algorytm AES, który skutecznie zabezpieczy nasze pliki, dokumenty, a nawet załączniki wysyłane drogą elektroniczną. AxCrypt jest doskonałym uzupełnieniem dla internetowych usług typu DropBox, SkyDrive czy Google Disc.

Obsługa programu jest banalnie prosta. Wszystkie operacje oferowane przez aplikację wykonujemy w menu kontekstowym dowolnego pliku. Użytkownik może zaszyfrować plik przy użyciu hasła, a także podwójnie zabezpieczyć dane szyfrując i zmieniając rozszerzenie pliku na EXE (plik wykonywalny). AxCrypt posiada też narzędzia do całkowitego usuwania plików z dysku oraz do wykonywania selektywnej kompresji przed szyfrowaniem.

Pobierz AxCrypt