DuOS

16

DuOS to swego rodzaju emulator Androida dla systemów Windows, stworzone przez popularnego producenta oprogramowania dla płyt głównych, firmę American Megatrends. Twórcy zapewniają, że oprogramowanie pozwolić ma na odtworzenie pełnego doświadczenia pracy z mobilnym systemem Google’a, także z obsługą gestów na ekranach dotykowych, wsparciem dla kamer, sensorów czy ekranowej klawiatury.

Aplikacja pozwala na pracę w trybie desktopowym z wykorzystaniem fizycznej klawiatury i myszy, a także integrację androidowych aplikacji z Windows (będzie można np. przypinać je do paska zadań, czy udostępniać im system plików Windows). Najistotniejszą zaletą DuOS-M jest jednak jego wydajność. W przypadku tego programu nie mowy o żadnej wirtualizacji czy emulacji. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z czymś analogicznym do linuksowego Wine, gdzie aplikacje Windows otrzymują po prostu niemal kompletne API „okienek”, działając z taką samą (a czasem i większą) wydajnością jak natywne aplikacje linuksowe. Dopiero jeśli okaże się, że dana androidowa aplikacja została skompilowana bezpośrednio na architekturę ARMv7, DuOS-M będzie próbował ją emulować.

DuOS do pobrania za darmo

Korzystając z DuOS bez problemu będziemy mogli uruchamiać nawet wymagające gry. Producent postarał się nie tylko o obsługę trybu pełnoekranowego i gamepadów (w tym do PS3 i Xboksa 360), ale też akceleracji 3D, wykorzystując do tego sterowniki OpenGL. DuOS-M ma być kompatybilny ze zdecydowaną większością aplikacji dostępnych w Google Play.

Pobierz DuOS