Ferro Backup System

7

Ferro Backup System to sieciowe narzędzie przeznaczone do tworzenia backupu i archiwizacji danych, które działa w oparciu o architekturę klient/serwer. Pozwala wykonywać kopie zapasowe serwerów, stacji roboczych i komputerów przenośnych działających pod kontrolą systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Program za pośrednictwem modułu centralnego zarządzania pozwala na proste i automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa dla wielu komputerów równocześnie. Ze względu na zastosowanie archiwizacji różnicowej i kompresji po stronie stacji roboczej umożliwia w krótkim czasie zarchiwizowanie danych ze wszystkich komputerów w sieci lokalnej.

Ferro Backup System nie wymaga do pracy napędów taśmowych (choć obsługuje je w wersjach Professional i Enterprise) – wykorzystuje do tego celu wielokrotnie tańsze i pojemniejsze dyski twarde. Daje to, w połączeniu z niewielkimi wymaganiami systemowymi i sprzętowymi, a także atrakcyjną ceną programu, bardzo niskie koszty wdrożenia i obsługi przy równie wysokiej niezawodności. Ferro Backup System działa w architekturze klient/serwer i pozwala na zabezpieczenie komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Backup może obejmować poszczególne pliki i katalogi lub całe dyski twarde. W przypadku awarii daje możliwość odtworzenia zarchiwizowanych danych oraz systemu operacyjnego z zainstalowanymi programami.

Ferro Backup System do pobrania za darmo

Aplikacja funkcjonuje w oparciu o interfejs webowy, do którego dostęp można uzyskać za pomocą przeglądarki internetowej. Takie rozwiązanie pozwala administratorom zarządzać systemem backupu za pomocą zdalnego komputera lub tabletu. Daje też możliwość korzystania z programu przez kliku administratorów naraz oraz oferuje trzy poziomy zabezpieczenia dostępu: administrator, operator i obserwator.

Pobierz Ferro Backup System