FossaMail

5

FossaMail jest bezpłatnym programem poczty elektronicznej typu open source i stanowi dobry zamiennik dla popularnego Thunderbirda (w oparciu o którego rozwiązania został stworzony). Został on przygotowany do współpracy z przeglądarką Pale Moon, za którą odpowiadają ci sami programiści. Program pocztowy (jak i przeglądarka) działają w pełni niezależnie od oprogramowania Mozilli.

FossaMail do pobrania za darmo

FossaMail daje nam dokładnie te same możliwości co Thunderbird – podstawowe czynności na koncie mailowym, dodawanie, edytowanie pozycji książki adresowej, filtrowanie wiadomości, chat itp. Program posiada także wbudowany kalendarz i organizer. Jedyna dostrzegalna od początku różnica zasadza się na raczej przyjemniejszym niż u konkurenta, minimalistycznym, bardziej klarownym interfejsie. Przydatną dodatkową funkcją też jest wbudowane narzędzie do tworzenia backupów.

Ogólnie rzecz biorąc program jest bardzo stabilny w działaniu, nie wyróżnia się szybkością (pozytywnie czy negatywnie) na tle innych. Problemem natomiast, wbrew zapewnieniom developerów, jak na razie jest współpraca z niektórymi wtyczkami przeznaczonymi dla Thunderbirda, można też doświadczyć takowych przy kontach IMAP-owych.

Pobierz FossaMail