PhotoFiltre

49

Darmowy program, jak sugeruje nazwa, przeznaczony głównie do obróbkizdjęć. Oprócz podstawowych funkcji na obrazach takich jak zmiana rozmiaru, przycinanie, odbicia lustrzane itp. program oferuje bardzo bogatą kolekcję filtrów.

Na liście nakładek znajdziemy podstawowe modyfikacje, jak zmiana jasności, kontrastu, nasycenia, barwienie zdjęć, zmiana gammy, oraz nieco bardziej fantazyjne efekty, na przykład akwarela, tusz, puzzle, szkic lub pointylizm. W sumie do dyspozycji mamy ponad 100 filtrów i efektów, ale to jeszcze nie wszystko. Nakładki można nakładać na wybrane obszary. Zaznaczanie może odbywać się z użyciem dostarczonych kształtów (prostokąt, romb, elipsa, trójkąt…) lub odręcznie. Z wykorzystaniem narzędzia PhotoMasque mamy możliwość tworzenia ciekawych winiet i przezroczystości na zdjęciach. Ponadto dostępne są również podstawowe narzędzia do rysowania.

PhotoFiltre do pobrania za darmo

Dużą zaletą jest obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów graficznych, w tym TIFF, PSD (format Adobe Photoshop) i PSP (format Paint Shop Pro). Na uwagę zasługują możliwości eksportu obrazów w formacie GIF jako ikon o 16, 256 lub 16 milionach kolorów.

PhotoFiltre oferuje też wykonywanie powtarzających się operacji w trybie wsadowym, co pozwala obrobić w krótkim czasie dużą liczbę grafik. W programie znajdziemy również prostą przeglądarkę zdjęć, narzędzia tekstowe z możliwością dodania efektów, oraz moduł obsługujący urządzenia (aparaty, skanery) kompatybilne z TWAIN.

Pobierz PhotoFiltre