Popcorn

23

Popcorn to niewielki darmowy klient poczty e-mail, cechujący się dużą szybkością działania, niewielkim zużyciem zasobów systemowych oraz efektywną ochroną przed skryptami, niechcianą pocztą i złośliwymi załącznikami.

Aplikacja nie wymaga instalacji na dysku twardym i może być uruchamiana z przenośnych nośników danych (pendrive, karty pamięci). Popcorn stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników posiadających wolne łącza internetowe. Oprócz tego może być użyteczny podczas oczyszczania kont pocztowych, usuwania spamu i niechcianych załączników oraz wiadomości.

Popcorn do pobrania za darmo

Popcorn łączy się z serwerami POP3, a następnie pobiera wszystkie nowe wiadomości znajdujące się w skrzynce odbiorczej. Jest banalnie prosty podczas konfiguracji i pozwala na odbieranie oraz wysyłanie poczty za pośrednictwem dowolnej liczby kont pocztowych. Umożliwia również tworzenie książki adresowej oraz sprawdzanie stanu połączenia z serwerami POP3/SMTP (przy użyciu polecenia ping).

Program obsługuje szyfrowanie TLS oraz posiada wbudowany moduł umożliwiający wyeksportowanie poszczególnych elementów poczty do pliku EML, a następnie zapisanie go na dysku twardym lub wysłanie do innych popularnych programów pocztowych. W dodatku został w taki sposób zaprojektowany, że jest całkowicie odporny na szkodliwy kod, podejrzane skrypty oraz inne niebezpieczne wirusy, które są wysyłane drogą elektroniczną.

Pobierz Popcorn