Songsmith

12
Songsmith
Oceń

Songsmith to niestandardowe, a przy tym niezwykle nowoczesne narzędzie do tworzenia muzyki, kierowane przede wszystkim do amatorów. Umożliwia tworzyć akompaniament muzyczny do piosenek na podstawie śpiewanych przez nas słów. Co istotne, proces ten jest w pełni automatyczny, a efekty działania programu w większości przypadków są w zupełności wystarczające.

Program pomimo braku polskiej wersji językowej jest banalny w obsłudze i problemów z jego użyciem nie powinni napotkać nawet najmłodsi użytkownicy. Wystarczy, że po uruchomieniu narzędzia dokonamy wstępnej konfiguracji, tj. doboru podkładu muzycznego, nastroju w jakim wykonamy utwór, tempa itp., a następnie możemy przystąpić do śpiewu. Songsmith na podstawie głosu zarejestrowanego przy użyciu mikrofonu podłączonego do komputera, samoczynnie dostosuje większość parametrów podkładu muzycznego do tego jak zaśpiewaliśmy piosenkę.

Songsmith do pobrania za darmo

Po zakończeniu nagrywania możemy odsłuchać naszą piosenkę, a także ewentualnie dokonać potrzebnych korekt. Program oferuje kilka podstawowych podkładów muzycznych z różnych gatunków muzyki, umożliwiając użytkownikowi m.in. zmianę poszczególnych instrumentów. Songsmith daje również możliwość wykorzystania własnych instrumentów – wystarczy, że zagramy kilka taktów, a narzędzie automatycznie podda je wymaganej obróbce.

Efekt naszej pracy możemy wyeksportować do jednego z popularnych formatów – WMA, WAV lub MIDI.

Pobierz Songsmith