Xperia Companion

51

Xperia Companion (kiedyś Sony PC Companion) to jak sama nazwa wskazuje, zestaw oprogramowania do zarządzania urządzeniami firmy Sony (Ericsson).

Pozwala on nie tyle zarządzać danymi i multimediami w urządzeniu z poziomu komputera co również uzyskać dostęp do aplikacji udostępnionych przez producenta lub operatora, aktualizacji oprogramowania telefonu oraz obsługi użytkownika online, wsparcia technicznego i różnego rodzaju instrukcji. Program w znaczny sposób usprawnia wyszukiwanie, a także instalację na urządzeniu oprogramowania, które wydane zostało przez samego producenta, jak i operatora sieci komórkowej.

Xperia Companion do pobrania za darmo

Obsługa Xperia Companion jest bardzo prosta. Pakiet dysponuje przejrzystym interfejsem graficznym i dostępny jest w wielu wersjach językowych – w tym także polskiej. Całość podzielona została w kilka modułów odpowiedzialnych za wykonywanie określonych zadań i operacji. Połączenie z telefonem odbywać się może za pośrednictwem kabla USB, interfejsu Bluetooth, bądź sieci WiFi. Producent zaleca jednak stosowanie pierwszej z wymienionych metod połączenia urządzenia z komputerem. Ponadto w celu pobierania aplikacji i aktualizacji wymagane jest połączenie z Internetem.

Pobierz Xperia Companion